איך מתחילים

רגע לפני שאני נכנסת לתמונה...

שלב א' - איסוף חומרים

מהניסיון הרב שרכשתי עם השנים  בעריכת וידאו  אני ממליצה לבחור  בין 120-170 תמונות. עבור סרט סטנדרטי קלסי של 10 דקות . אל תחששו לסנן תמונות, כי מעט זה לפעמים יותר. הקפידו למצוא תמונות איכותיות, כאלה שאינן מטושטשות ולא חשוכות או בהירות מידי.  נסו לבחור תמונות שמשקפות רגעים וזיכרונות. 
סרטונים  – לסרט באורך של 10 דקות מומלץ לבצע חלוקה של כ- 8 דק' תמונות וכ- 2 דק' וידאו סה"כ . לרוב,  היום מדובר בסרטונים שנמצאים אצלכם במחשב או בנייד ואורכם מספר שניות .  
את החומרים ניתן להעביר אלי בקלות באמצעות אתר שנקרא ג'מבו מייל או באמצעות דרופבוקס או באמצעות גוגלדרייב. למאותגרים טכנולוגית ניתן פשוט לתאם פגישה ולהביא את כל החומרים איתכם 🙂

עריכת וידאו

שלב ב' - פגישה עם העורכת

אז .. איך מעבירים אלי את חומרי הגלם ….
אין חובה בפגישה,  נדיר בימינו שאני נפגשת עם הלקוחות.  היום הכול כל כך נגיש , שאני מתנהלת  מול הלקוח באמצעות האינטרנט, ואת תיאום הציפיות אנו נעשה  בשיחת  טלפון.  
ולמאותגרים טכנולוגית
נקבע פגישה מסודרת מראש,  רצוי בשעות הבוקר  בין 10:00 – 14:30
במקרים יוצאי דופן אפשר לקבוע גם לשעות הערב בין 20:00 – 21:00 
ב מקרים יותר נדירים ניתן לתאם ליום שישי בבוקר בשעה 10:00
לפגישה יש להביא אתכם את  החומרים שאספתם :

תמונות ישנות (לסריקה)  –  רצוי לסדר אותן מראש באופן כרונולוגי  ולפי נושאים. 
 אל דאגה, סריקת התמונות מתבצעת על ידי כחלק מהשירות ובאיכות המיטבית 300 DPI 
תמונות דיגיטליות וסרטונים  – גבי דיסק און קי . במהלך הפגישה אנו נעבור יחד על חומרי הגלם ונבצע תאום ציפיות וקביעת לוח זמנים לעבודה.  פגישה היא עד שעה.

עריכת וידאו

שלב ג' - מתחילים במלאכה

כשיוצאים מהפגישה  אני נכנסת לתמונה ועושה לכם סדר בבלאגן 
הכירו את 3 השלבים לקליפ המנצח  :   
השלב הראשון  –  סידור וארגון החומרים  
 
אני ממיינת את התמונות  לפי נושאים. לרוב לנושאים כמו : ילדות, משפחה, טיולים וכולי…
תלוי בחומרי הגלם. לאחר מכן אני ממספרת את התמונות לפי סדר כרונולוגי (משתדלת) ועוברת על כל התמונות בפוטושופ  – מתקנת ומשפרת מה שצריך.
תמיד שולחים לי יותר תמונות ממה שבאמת צריך אזי אני יוצרת תיקיה שנקראת "רזרבה"  אליה אני מעבירה את כל התמונות שנראות לי פחות מתאימות לקליפ  ומעלה את כל התיקיות  עם התמונות שנבחרו בקפידה  לתיקייה עם השם שלכם  שיצרתי בגוגל דרייב שלי.  אחרי שכל החומרים עלו לדרייב שלי  אני שולחת קישור לשיתוף הלקוח  ,
שם  הלקוח יכול לעבור על כל תיקייה ,  לשנות / למחוק / להוסיף / לערוך את שמות הקבצים מחדש…  אחרי שעברתם על כל החומר  בדרייב  ווידאתם שאכן החומרים מוכנים לעריכה  אני ממשיכה  לשלב השני.

שלב שני  – עריכת התמונות למצגת 
אני עורכת את התמונות שבחרנו לקליפ  בתוכנת המיועדת  אך ורק לתמונות. 
שם אני מוסיפה מעברים יפים בין התמונות, אפקטים,  וקובעת את  מהירות תחלופת התמונות.  לרוב אני נוהגת לתזמן כל תמונה כ-2.5 שניות ו1.5 שניות למעברים בין תמונה לתמונה.  במידה ויש יותר מתמונה אחת במסך, אני מעלה את  משך הזמן ל 4-6 שניות.
כך שיספיקו לקלוט את כל  התמונות….אבל זה תלוי באפקט הנבחר.  בסופו של דבר אני יוצרת  מצגת תמונות  עדיין  ללא מוזיקה ווידאו .   ואת המצגת אני שולחת ללקוח בג'מבו מייל וגם מעלה לגוגל דרייב לאישור.  כל תיקוני התמונות שיעשו  –יעשו  זה בשלב הזה.  בינתן האישור הסופי שהמצגת  לשביעות הלקוח  אני מתקדמת לשלב השלישי והאחרון .

 שלב שלישי –  עריכת הסרט 
בשלב הזה אני משלבת את  הכול:  המוזיקה שנבחרה מבעוד מועד, וידאו,  סרטונים, טקסטים במידה ובחרתם סגנון מסוים אז את המעברים שלו  + פתיח אישי למי שרוצה. בסיום העריכה אני שולחת ללקוח לאישור אחרון.  גם בג'מבו מייל וגם מעלה לדרייב. אגב, הרבה פעמים הלקוח לא סגור על השירים לקליפ, אז אני יוצרת במיוחד עבורו פלייליסט בערוץ היו טיוב שלי ושולחת לו קישור. (כמובן שזה בגדר המלצה שלי בלבד) 
במידה ויהיה צורך בתיקונים,  אתקן בשמחה. ניתן לתקן פעמיים את הקליפ  כחלק מהמחיר
היה והלקוח יבקש תיקונים נוספים , זה יהיה כרוך בתשלום נוסף של 150 ₪ לשעת עבודה

 

עריכת וידאו

הצטרפו אליי, וגלו איך הקסם הזה יכול לקרות גם עבורכם​

או מלאו את השאלון ואשלח הצעת מחיר במייל