בית שאן: סרט מלחמה  1996 הוא סרט ישראלי העוסק במועדון הכדורגל הפועל בית שאן ובמאמצי ההישרדות של הקבוצה בליגה הלאומית במסגרת עונת 1994/1995.בסרט מוצגת הצלחתה של הקבוצה כנגד כל הסיכויים להישאר בליגה הלאומית. הסרט נחשב לפורץ דרך בתעשיית הסרטים הדוקומנטריים בישראל. הסרט זכה בפרס אופיר לסרט התיעודי הטוב ביותר לשנת 1996.

באולינג לקולומביין2002 אותו כתב, ביים הפיק וקריין מייקל מור.. הסרט בוחן את טבעה של האלימות בארצות הברית.הסרט הביא את מור, אז במאי בראשית דרכו, לתשומת לב בינלאומית וזכה בפרסים רבים, בהם פרס אוסקר, פרס פסטיבל הקולנוע בקאן, פסטיבל הסרטים הבינלאומי בטורונטו ועוד.

הסוד- סרט תיעודי 2006. הסרט התפרסם במדינות רבות בעולם. בעקבות הסרט התפרסם גם ספר באותו שם. הסרט מורכב ברובו ממונולוגים של מספר אנשים, רובם מרקע של רוחניות והעידן החדש – מתקשרים, מאמנים אישיים, כמרים, וכן מספר אנשי ספרות ומדע. המסבירים על "חוק המשיכה" ואף טוענים שהם יודעים להשתמש בו לטובתם האישית. הוא מלא בתמונות אילוסטרציה ובדוגמאות להשפעת הסוד על חיי האדם.

ג'ובס – 2013 – קשה להאמין שאדם אחד הצליח להגשים כל כך הרבה ולהשפיע על אנשים כה רבים. על פני 4 עשורים חולל סטיב ג'ובס מהפכה בענפי הטכנולוגיה המובילים. זהו סרט ביוגרפיה על האיש שהפך לאגדה, שרבים אפילו מחשיבים  כאלוהים. סיפור חייו מרגע פרישתו מהאוניברסיטה ועד להפיכתו לאחת המעצמות הטכנולוגיות של המאה ה-20.
שחקנים: אשטון קוצ'ר, דרמוט מלרוני, ג'וש גד

סארו – סרט ביוגרפי אוסטרלי משנת 2016 שבוים על ידי גארת' דייוויס. בסרט מככבים דב פאטל, סאני פאוור, רוני מארה, דייוויד ונהם וניקול קידמן. הסרט היה מועמד לשישה פרסי אוסקר ביניהם הסרט הטוב ביותר, שחקן משנה, שחקנית משנה, ועבור התסריט הטוב ביותר.

’18 קילו של אהבה’ –  מגולל את סיפורו של עמי אנקילביץ’, אמן אנימציה בן 34, ששוקל 18 ק"ג עקב מחלת ניוון שרירים נדירה איתה נולד. הוא אינו יכול להזיז אף איבר בגופו, פרט לאצבע אחת בכף ידו, באמצעותה הוא יוצר סרטי אנימציה. הסרט עוקב אחר סיפור אהבתו של עמי לכריסטינה, המטפלת היפהפייה שלו, והמסע שעשה עם חבריו למולדתו בארה"ב, כדי לחפש את הרופא שלא נתן לו סיכוי לחיות. כנגד כל הסיכויים מוכיח עמי לעצמו ולעולם את ניצחון הרוח על החומר.


מבוסס על סיפור אמיתי

רשימת שינדלר 1993  סרט קולנוע  של הבמאי היהודיאמריקאי סטיבן ספילברג אשר מספר את סיפורו האמיתי של התעשיין הגרמני אוסקר שינדלר, שעסק בתקופת השואה בהצלת חייהם של יהודים רבים ממכונת ההשמדה הנאצית.

גיה1998 – המבוסס על חייה של הדוגמנית ג'יה קרנג'י. בכיכובם של אנג'לינה ג'ולי, מרסדס רוהל, פיי דאנאוויי ואליזבת מיטשל.

בנים אינם בוכים1999 הוא סרט דרמה אמריקאי עצמאי, המבוסס על סיפור חייו של ברנדון טינה, גבר טרנסג'נדר שנאנס ונרצח ב-31 בדצמבר 1993 על ידי חבריו, לאחר שנתגלה להם כי הוא סומן כנקבה בלידה. בסרט מככבת הילרי סוונק כברנדון טינה, וקלואי סביני כחברתו של ברנדון, לאנה טיסדל.

ארין ברוקוביץ' 2000 סרט דרמה אמריקאי  בבימויו של סטיבן סודרברג, המבוסס על סיפור אמיתי אודות מאבקה המשפטי של ארין ברוקוביץ' נגד תאגיד האנרגיה "PG&E". בסרט משחקים בתפקידים ראשיים ג'וליה רוברטס, אלברט פיני ואהרון אקהרט. הסרט זכה לביקורות מהללות, ורוברטס זכתה בפרס אוסקר לשחקנית הטובה ביותר עבור משחקה בסרט.

ארוכה הדרך הביתה – 2002 – הוא סרט אוסטרלי, המבוסס על סיפור אמיתי. המתאר את סיפור חייה של אמה מולי. הסרט מתמקד בסיפורה של משפחה אחת בפרשיית הדור הגנוב של ילדי האבוריג'ינים באוסטרליה.

טיסה 93 – 2006 – הוא סרט מתח המבוסס על סיפורה האמיתי של טיסה 93 של יונייטד איירליינס שנחטפה בפיגועי 11 בספטמבר.

127 שעות – משנת 2010 הוא סרט דרמה ביוגרפי אמריקאי, אודות מטפס ההרים ארון רלסטון (ג'יימס פרנקו) שנתקע במשך חמישה ימים על סלע ביוטה. בסרט גם משחקות אמבר טמבלין וקייט מארה. הסרט זכה לביקורות מהללות והיה מועמד לשישה פרסי אוסקר.