מקום עבודה בו עבדנו משך שנים רבות, הופך להיות הבית השני שלנו – הופך להיות חלק מאיתנו, חלק ממי שאנחנו. אנשים רבים נקשרים למקום העבודה שלהם, לאחר שנים רבות בהן נתנו ותרמו לו ממרצם ומשכלם. הגיעה השעה לפרישה ועזיבת המקום אותו נהגנו לפקוד כמעט מדי יום. האדם הפורש עשוי לחוש קשת של רגשות – חיוביים ושליליים – אולם המתנה האולטימטיבית לפרישה מהעבודה אינה אחרת מאשר קטע וידאו/מצגת המשלב את הרגעים הטובים והחשובים בקריירה שלו.

מתנת פרידה או מתנת פרישה

תמיד אפשר להתפשר על מתנה "רגילה". אלו שמעדיפים שלא להתאמץ יתר על המידה, יסתפקו, לרוב, בהענקת עט יוקרתי מוזהב עם חריטת שמו של העובד הפורש. על כל פנים, בכדי להעניק לו מזכרת אמיתית שתישאר עמו גם בלב ולא רק ביד, כדאי להשקיע רק טיפה יותר זמן ומחשבה לריכוז הרגעים המתועדים הטובים ביותר, על מנת שחברה מקצועית לעריכת וידאו תיצור מהם את מתנת המזכרת הראויה ביותר שהפורש יכול לקבל.

תהליך הכנת קליפ פרישה מהעבודה

קבלת חומרים: חומרי גלם לסרטון יכולים להגיע בצורת תמונות ו/או קטעי וידאו של הפורש במקום העבודה, או באירועים/פעילויות/טיולים מטעם העבודה. ניתן גם לכלול תמונות של קולגות מהעבודות אוחזים בברכות כתובות.       

קביעת פסקול מוסיקלי: כדאי לבחור בקטעי מוסיקה המייצגים את האווירה שהפורש השרה במקום העבודה, או בסגנון מוסיקה אהוב או מועדף עליו. תוכלו לבחור מראש את קטעי המוסיקה שישולבו בקליפ; עם זאת, נשמח לסייע לכם בכך, במידה שאין ברשותכם מוסיקה מועדפת.

עריכה: עריכה, עיבוד, סידור ויצירה של הקליפ – מתנה ומזכרת – שיוקרן בטקס הפרישה לכבוד העובד.

סרטון מרגש לכבוד הפורש ממקום העבודה, יזכיר לו תמיד שהוא היה ויישאר חלק מהמקום, גם לאחר פרישתו.