מסע העסקים של אבא  – 1985  סרט קולנוע יוגוסלבי עלילת הסרט מתרחשת ביוגוסלביה שאחרי מלחמת העולם השנייה ומסופרת דרך עיניו של נער צעיר בשם מאליק. אביו מסה (Mesa) נחשד כעובד בקומינפורם ונשלח למחנה עבודה לאחר שהעיר באופן רשלני על קריקטורה בעיתון פוליטי.

להתראות ילדים1987 הוא סרט צרפתי שיצא בשנת, הופק ובוים על ידי לואי מאל ונכתב על פי זכרונותיו. הסרט זכה בפרס סזאר ובפרס אריה הזהב.

סינמה פרדיסו –   1989 הוא סרט איטלקי עטור פרסים, שכתב וביים ג'וזפה טורנטורה. הוקרן לראשונה בשנת. הסרט, שזכה בפרס אוסקר לסרט הזר הטוב ביותר ובפרס גלובוס הזהב, נחשב לסרט נוסטלגי ומרגש העוסק באהבת הקולנוע.

לשבור את הגלים1996 – הוא סרט קולנוע דני דובר אנגלית,.התסריט נכתב על ידי לארס פון טרייר שגם ביים פון טרייר הציעה לתת את התפקיד לאמילי ווטסון שהייתה אז שחקנית בראשית דרכה. הסרט מחולק לשבעה חלקים שביניהם מוקרנת תמונת נוף ומושמעים שירים בביצוע אלטון ג'ון, לאונרד כהן, ג'טרו טול, דיפ פרפל, רוקסי מיוזיק, דייוויד בואי ועוד.אמילי ווטסון הייתה מועמדת לפרס אוסקר לשחקנית הטובה ביותר ב-1996הסרט זכה לפרס הגדול (Grand Prix) בפסטיבל הקולנוע בקאן ב-1996

החיים יפים :  –1997 הסרט הוא קומדיה איטלקית טרגית העוסקת בשואת יהודי איטליה, כפי שהיא משתקפת בחיי משפחה אחת. השחקן האיטלקי רוברטו בניני השתתף בכתיבת התסריט, ביים ואף שיחק בסרט בתפקיד הראשי.

הכל אודות אמא1999  סרט ספרדי שכתב וביים פדרו אלמודובר. מלודרמה המספרת את סיפורה של מנואלה, שבעקבות מותו של בנה בן ה-17 חוזרת לברצלונה בחיפוש אחר אביו, שהפך לאישה טרנסקסואלית לאחר שמנואלה הרתה, ולא ידע על הולדת בנו ועל חייו. סוגיות הנוגעות לזהות מינית ולמגדר עולות לכל אורך הסרט.

אמילי  -2001    סרט צרפתי קומדיה רומנטית או אגדה מודרנית, , בכיכובה של אודרי טוטו זכה להצלחה רבה. הוא זכה בארבעה פרסי סזאר, כולל הסרט הטוב ביותר והבמאי הטוב ביותר, והיה מועמד לפרס אוסקר בחמש קטגוריות.

דבר אליה  2002 – סרט שכתב וביים הבמאי הספרדי פדרו אלמודובר.
הסרט מתאר חברות בין שני גברים, המכירים על רקע טרגדיות משותפות, לאחר שאהובותיהם שוכבות במצב של תרדמת בבית חולים. הסרט מתאר את דרכי האהבה השונות, את התמודדותם של הגברים עם התרדמת של אהובותיהם, את החברות האמיצה שנוצרה בין שני הגברים עצמם. חלק משמעותי ביצירה דן בתפקידיהם של גברים ונשים, ובמשמעות המושג "אהבה"."סארו: הדרך הביתה" הופעה נשית בולטת נוספת לשנת 2016 היא של ניקול קידמן בתפקיד משנה בסרט המרגש המבוסס על סיפורו האמיתי של צעיר הודי (דב פאטל, "נער החידות ממומביי") שנשלח לאימוץ באוסטרליה ובגיל בגרות מחליט להתחקות אחר שורשיו בהודו. הכנות הכובשת ביותר בסרט היא זו של הילד הקטן סאני פאוור בן ה-5 שגונב את ההצגה במערכה הראשונה של הסרט. כמו כן, ראוי לציון סופו של הסרט המלווה בתיעוד אמיתי של הגיבורים האמיתיים של הסיפור מחמם הלב.