משחק הדמעות -1992  הסרט בוחן נושאים של גזע, מין, לאום, והמיניות על רקע הצרות האיריות. שם הסרט המקורי היה "אשת החייל".
גיבור הסרט הוא פרגוס (סטיבן ריאה), חבר במחתרת האירית. המחתרת לוכדת ומחזיקה בשבי את ג'ודי (פורסט ויטאקר). בעקבות מפגש קצר אך משמעותי עם ג'ודי, פרגוס יוצר קשר עם חברתו – דיל (ג'יי דוידסון). אירועים בלתי צפויים הנכפים על פרגוס מאלצים אותו להחליט מה הוא רוצה לעתידו, ובסופו של דבר הוא נוכח לגלות גם מה שהטבע שלו מכתיב לו שהוא חייב לעשות.

פילדלפיה 1993, בכיכובם של טום הנקס ודנזל וושינגטון. הסרט הוא חלוץ הסרטים ההוליוודיים שעוסקים במחלת האיידס. למרות נקודת המוצא הדידקטית, מצליח ג'ונתן ("שתיקת הכבשים") דמי להפוך את הסרט ליצירה אנטליגנטית שעל אף נושאה המבהיל הצליחה לסחוף אל הקופות קהלים מגוונים…טום הנקס זכה בפרס האוסקר על תפקידו הראשי בסרט

פריסיליה – סרט מוזיקלי אוסטרלי מ-1994. סיפור העלילה הקומי-דרמטי מתרכז בקורותיהם של שני דראג קווינס וטרנסקסואלית הנוסעים יחד בספר האוסטרלי בדרך מסידני לאליס ספרינגס באוטובוס לו הם קראו "פריסילה". בסרט כיכבו הוגו ויבינג (טיק/מיצי), גיא פירס (אדם/פלישיה), וטרנס סטאמפ (ברנדט/ראלף), והוא בוים על ידי סטיבן אליוט

גברים בצד –  דרמה קומית  1995  בסרט משחקים וופי גולדברגמרי-לואיז פרקר ודרו ברימור זהו סרט מסע פמיניסטי. זמרת לסבית שחורה וצעירה לבנה, אשר מעוניינות שתיהן להגיע מהחוף המזרחי (לוס אנג'לס) לחוף המערבי, בסרט רגעים מצחיקים לצד רגעים מלודרמטיים סוחטי דמעות.

כלוב הציפורים – וסרט קומדיה אמריקאי בכיכובם של רובין ויליאמס, נתן ליין, ג'ין הקמן ודיאן ויסט, ובבימויו של מייק ניקולס משנת 1996. הסרט עוסק בהומוסקסואליות, שמרנות וקבלה חברתית.

אבודות והוזות – 2001 דרמה המתרחשת בפנימיה פרטית לבנות. מאוס היא נערה המגיעה לפנימייה ומתקבלת בחום על ידי שותפותיה לחדר, פאולי החריפה והשנונה וטורי המרשימה והיפה. כשפאולי וטורי נתפסות בסצנת אהבה לסבית, טורי מתקשה להסביר למשפחתה את טיב היחסים הללו.

יוסי וג'אגר – סרט קולנוע להט"בי ישראלי של איתן פוקס משנת 2002, זוכה פרס האקדמיה לטלוויזיה במקור צולם הסרט לטלוויזיה, אך בעקבות השבחים שקצר הוא יצא גם לקולנוע וזכה במקום השני בפסטיבל הסרטים ההומו-לסביים בברלין. כמו כן, זכה הסרט בפרסים בפסטיבל טורינו ובפסטיבל ירושלים ולהפצה מסחרית בעולם. את פסקול הסרט הלחין עברי לידר, שגם חידש עבורו את שירה של ריטה "בוא".

הר ברוקבק2005 סרט קולנוע אמריקאי מאת הבמאי אנג לי. הסרט זכה בפרס באפטא, בפרס גלובוס הזהב ובשלושה פרסי אוסקר. בסרט מככבים הית' לדג'ר, ג'ייק ג'ילנהול, אן האת'וויי, מישל ויליאמס ורנדי קווייד. הסרט מתאר מערכת יחסים רומנטית הומוסקסואלית בין שני בוקרים במערב התיכון של ארצות הברית בשנות ה-60, ה-70 וה-80 של המאה ה-20.

הזמן הוורוד  סרט תיעודי ישראלי משנת 2009 בבימויו של יאיר קדר. הוא מתעד את המהפכה הגאה של קהילת הלהט"ב בישראל בשנות השמונים והתשעים וסוקר אירועים מרכזיים דרך סיפורו האישי של הבמאי, שייסד בעברו את העיתון "הזמן הוורוד".בסרט משתתפים דמויות מרכזיות בקהילה הישראלית הגאה: גל אוחובסקי, איתן פוקס, שמעון שירזי, אליוט, עמליה זיו, רמי הסמן, אילנה שירזי, אדיר שטיינר, עוזי אבן, עמית קמה, יוסי אבן קמה ואחרים. הוא היה סרט הנעילה של פסטיבל דוקאביב במאי 2009, פתח את אירועי הגאווה של תל אביב ביוני 2009, והוקרן בסינמטק תל אביב.

מונטנה – זכה פרס השחקנית הטובה ביותר בפסטיבל חיפה 2017. בעקבות הבשורה על מות סבה, מחליטה אפי לחזור לעכו עיר הולדתה לחלוק לו כבוד אחרון. בעכו היא פוגשת את קרן מורה מחליפה, נשואה ואם לשניים. שתי הנשים מתאהבות באופן מיידי סיפור האהבה הופך למסע סגירת חשבונות ישנים

שאהבה נפשי – 2018 בסרט מככבים רייצ'ל וייס, רייצ'ל מקאדמס, ואלסנדרו ניבולה. הסרט עוסק ביחסים אסורים בין שתי נשים בקהילה החרדית של לונדון.הסרט קיבל שבחים רבים מהמבקרים, אשר שיבחו את המשחק, הבימוי, הצילום, המוזיקה, התסריט והכימיה שבין וייס ומקאדמס.