מרד נעורים –  1955  – בכיכובם של ג'יימס דין, נטלי ווד וסאל מינאו. השם העברי של הסרט מייצג את המרד המתרחש בתקופת הנעורים, ללא סיבה הנראית לעין

צלילי המוזיקה1965 הוא סרט מוזיקלי אמריקאי, זוכה חמישה פרסי אוסקר, המבוסס על מחזמר באותו השם, הוא אחד הסרטים הידועים המבוססים על יצירותיהם המשותפות של ריצ'רד רוג'רס ואוסקר המרשטיין.

הבוגר1967 סרט קולנוע אמריקאי מסוגת הקומדיה הדרמטית הסרט זכה בפרס גלובוס הזהב ובפרס באפט"א, זיכה את ניקולס בפרס אוסקר לבמאי הטוב ביותר, ודורג על ידי מכון הסרטים האמריקאי במקום השביעי ברשימת "מאה שנים… מאה סרטים".

שם הורד 1986  – בבימויו של ז'אן-ז'אק אנו, עלילת הסרט, המתרחשת בימי הביניים, מתארת את סיפורם של הנזיר הפרנציסקני ויליאם מבסקרוויל (שון קונרי) וחניכו אדסו ממלק (כריסטיאן סלייטר), שנקראים לפתור תעלומה קטלנית במנזר בצפון איטליה.

ימי הרדיו1987 – סרט נוסטלגי  של התסריטאי והבמאי היהודי-אמריקאי וודי אלן, העוסק בתור הזהב של הרדיו, בשנות ה-40 של המאה ה-20. אלן מתאר בסרט, גם בקולו כמספר הסרט, את ילדותו. את הילד, הקרוי ג'ו, מגלם סת' גרין.

מיסיסיפי בוערת1988 – דרמת פשע אמריקנית המבוססת על חקירה שביצעו סוכני FBI בנוגע לרציחתם של שלושה חברי זכויות האזרח שנרצחו במיסיסיפי בשנת 1964 הסרט היה מועמד לאוסקר בקטגוריות נוספות בהן השחקן הטוב ביותר (הקמן) ושחקנית המשנה הטובה ביותר (מקדורמנד) וזכה בפרס אחד על הצילום.

שעת הצוענים1988 יצירת המופת של אמיר קוסטוריצה  שמשלבת ריאליזם עם פיוט, מציאות קשה עם עדנה סוריאליסטית והרבה מאוד בעלי חיים שונים ומשונים סרט שהוא קרקס, לפעמים מצחיק עד דמעות, לפעמים נוגע ללב ורוב הזמן מדובר בשואו גאוני שמתרחש בקהילה של צוענים. חיה הכפולים של ורוניקה – 1991 – סיפורן המצטלב של ורוניקה הפולנייה וורוניק הצרפתייה, שנולדו באותו יום ובאותה שעה, ואת שתיהן מגלמת השחקנית אירן ז'אקוב שתי הנשים לא נפגשו מעולם, אבל כשוורוניקה מתמוטטת בזמן הופעה על הבמה, חשה ורוניק שחייה השתנו לחלוטין. מיסטי, פיוטי ומלווה במוסיקה השמימית של המלחין זביגנייב פרייזנר