רשימת שינדלר 1993  סרט קולנוע  של הבמאי היהודיאמריקאי סטיבן ספילברג אשר מספר את סיפורו האמיתי של התעשיין הגרמני אוסקר שינדלר, שעסק בתקופת השואה בהצלת חייהם של יהודים רבים ממכונת ההשמדה הנאצית.

גיה1998 – המבוסס על חייה של הדוגמנית ג'יה קרנג'י. בכיכובם של אנג'לינה ג'ולי, מרסדס רוהל, פיי דאנאוויי ואליזבת מיטשל.

בנים אינם בוכים1999 הוא סרט דרמה אמריקאי עצמאי, המבוסס על סיפור חייו של ברנדון טינה, גבר טרנסג'נדר שנאנס ונרצח ב-31 בדצמבר 1993 על ידי חבריו, לאחר שנתגלה להם כי הוא סומן כנקבה בלידה. בסרט מככבת הילרי סוונק כברנדון טינה, וקלואי סביני כחברתו של ברנדון, לאנה טיסדל.

ארין ברוקוביץ' 2000 סרט דרמה אמריקאי  בבימויו של סטיבן סודרברג, המבוסס על סיפור אמיתי אודות מאבקה המשפטי של ארין ברוקוביץ' נגד תאגיד האנרגיה "PG&E". בסרט משחקים בתפקידים ראשיים ג'וליה רוברטס, אלברט פיני ואהרון אקהרט. הסרט זכה לביקורות מהללות, ורוברטס זכתה בפרס אוסקר לשחקנית הטובה ביותר עבור משחקה בסרט.

ארוכה הדרך הביתה – 2002 – הוא סרט אוסטרלי, המבוסס על סיפור אמיתי. המתאר את סיפור חייה של אמה מולי. הסרט מתמקד בסיפורה של משפחה אחת בפרשיית הדור הגנוב של ילדי האבוריג'ינים באוסטרליה.

טיסה 93 – 2006 – הוא סרט מתח המבוסס על סיפורה האמיתי של טיסה 93 של יונייטד איירליינס שנחטפה בפיגועי 11 בספטמבר.

127 שעות – משנת 2010 הוא סרט דרמה ביוגרפי אמריקאי, אודות מטפס ההרים ארון רלסטון (ג'יימס פרנקו) שנתקע במשך חמישה ימים על סלע ביוטה. בסרט גם משחקות אמבר טמבלין וקייט מארה. הסרט זכה לביקורות מהללות והיה מועמד לשישה פרסי אוסקר.