השוטר אזולאי סרט קומי-דרמטי ישראלי שכתב וביים אפרים קישון בשנת 1971. הסרט זכה להצלחה קופתית וביקורתית, היה מועמד לפרס אוסקר לסרט הזר הטוב ביותר וזכה בפרס גלובוס הזהב לסרט הזר הטוב ביותר, בפרס הסרט הזר בפסטיבל הסרטים של ברצלונה, בפרס הבמאי בפסטיבל מונטה-קרלו ובפרס השופטים באטלנטה.

גבעת חלפון אינה עונה סרט קומדיה ישראלי, משנת 1976, בבימויו של אסי דיין ובכיכובם של חברי שלישיית "הגשש החיוור", שהפך לימים לסרט פולחן

מסע אלונקות סרט קולנוע ישראלי משנת 1977 בכיכובם של מוני מושונוב, גידי גוב, שלמה בראבא ודליק ווליניץ. הסרט נחשב למבשר הקולנוע של הזר והחריג.סרט זה היה מהראשונים שדן בהתאבדויות בצה"ל.

הלהקה1978 – סרט קולנוע ישראלי בבימויו של אבי נשר. הסרט זכה להצלחה רבה בבתי הקולנוע בארץ,. הסרט מלווה בשירי הלהקות הצבאיות של אותה תקופה והשתתפו בו זמרים ושחקנים צעירים יוצאי הלהקות שהפכו עם השנים לאמנים חשובים, בהם: גידי גוב, מאיר סוויסה, דפנה ארמוני, גלי עטרי, ששי קשת וטוביה צפיר. השירים הוקלטו מחדש על ידי שחקני הסרט בעיבודיו של רוזנבלום.

בן לוקח בת1982 סרט דרמה ישראלי שכתבה וביימה מיכל בת אדם. הסרט, ששמו לקוח ממשחק-ריקוד בשם זהה, הוא דרמה רומנטית שבה מככבים ילדי-קיבוץ ממעיין צבי וכפר גליקסון לצד שחקנים מקצועיים, ומתרחש על רקע נופי מעיין צבי של ראשית שנות השמונים.לתקופה קצרה היה הסרט לפולחן בקיבוצים.

בחינת בגרות סרט דרמה ישראלי משנת 1983, המספר על זוג תיכוניסטים אוהבים, רוני (דן תורן) ואורנה (עירית פרנק) שהסתבכו בהריון לא מתוכנן.

קוקו בן 19 הוא סרט קולנוע ישראלי מ-1985, הסרט עוסק בקוקו, נער מזרחי משכונת מצוקה ירושלמית. קוקו מנגן בלהקת רוק וחולם להיות כוכב, אך בינתיים, כדי לממן את הקלטות האלבום, מבצע מעשי שוד. אחד השירים שכתב, "קוקו בן 19" מבוצע על ידי להקה של בני עשירים וזוכה להצלחה גדולה, אך קוקו לא נהנה ממנה. לקראת צאתו של הסרט, וגם זמן רב אחרי שירד מהאקרנים, צצו ברחבי ישראל כתובות גרפיטי רבות, הנושאות את הכיתוב "קוקו בן 19".

אלכס חולה אהבה1986 סרט פולחן ישראלי קומדיה רומנטית המתרחשת בארץ בתקופת הצנע של שנות ה- 50. אלכס הוא בן 13 והוא בן למשפחה גלותית טיפוסית, עם אמא שתלטנית, אבא שסובל בשקט, סבתא טובה וחביבה ו..דייר משנה פרסי שמנהל מלחמה אבודה נגד קרחתו המתפשטת. אלכס מתאהב בבת כיתתו היפהפיה מימי, עד אשר לתמונה נכנסת לולה, קרובת משפחה מפולין, שהגיעה לישראל כדי לחפש את אהובה, שנעלם בעת השתלטות הנאצים על ארצה. אלכס מתאהב באשה היפה עד מעל אזניו והיא מצידה מעניקה לו יותר מאהבה אמהית. שחקנים: יוסף שילוח, שרון הכהן

שתי אצבעות מצידון הוא סרט דרמה ישראלי משנת 1986 המתרחש על רקע מלחמת לבנון הראשונה. זהו הסרט הרביעי הכי נצפה בתולדות הקולנוע הישראלי

אוונטי פופולו הוא סרט קולנוע ישראלי משנת 1986, בבימויו של רפי בוקאי. הסרט נחשב לאבן דרך בתולדות הקולנוע הישראלי בהתייחסותו המקורית והמורכבת לסכסוך הישראלי-ערבי.הסרט, זכה בפרסים בינלאומיים.בשנת 2013 נבחר למקום הראשון בפרויקט חמישים הסרטים הישראלים הגדולים בהיסטוריה, של nrg מעריב

בלוז לחופש הגדול –אחד הסרטים הישראלים שאני אוהבת  1987 סרט קולנוע עלילתי ישראלי שהפך עם השנים לסרט פולחן בקולנוע הישראלי. הסרט מלווה חבורה של שבעה נערים ונערות בחופש שבין בחינות הבגרות לבין הגיוס לצה"ל. חופש גדול אחרון שיקטע את התבגרותם ויחייב אותם בהחלטות שיקבעו את דימויים העצמי והחברתי ואת עתידם.

אחד משלנו – סרט קולנוע ישראלי משנת 1989 בבימויו של אורי ברבש הסרט עוסק בהתנגשות בין ערך אחוות הלוחמים לבין ערך האמינות הסרט נשלח על ידי ישראל להתחרות על מועמדות לפרס אוסקר לסרט הזר הטוב ביותר

שוּרוּ סרט קולנוע ישראלי, בבימויו של שבי גביזון, שיצא לאקרנים בשנת 1990. " נחל הצלחה וזכה לשבחים. בטקס פרסי אופיר, הראשון שנערך באותה שנה, גרף הסרט שישה פרסים, בקטגוריות: הפסקול, העריכה, התסריט, השחקן הראשי (משה איבגי), הבימוי (גביזון) והקטגורייה הראשית – הסרט המצטיין של השנה.

חסד מופלא – הוא סרט קולנוע ישראלי של הבמאי עמוס גוטמן מ-1992. זה אחד הסרטים הישראליים הבודדים העוסקים בעולם ההומוסקסואלי והיחיד עד כה שהעז לעסוק במחלת האיידס. הסרט כולל פרטי ביוגרפיה מחייו של גוטמן והיה סרטו האחרון לפני שנפטר מאיידס. הסרט זכה ב"פרס וולג'ין" וב"פרס הסרט הטוב" בפסטיבל חיפה

החיים על פי אגפא הוא סרט קולנוע ישראלי משנת 1992, שכתב וביים אסי דיין. הסרט נועד לשקף את המציאות הישראלית של תחילת שנות ה-90, שיא האינתיפאדה הראשונה, דרך ערב יחיד בפאב תל אביבי טיפוסי בשם "בארבי", באמצעות הצגת הדמויות השונות המייצגות טיפוסים וצדדים בדמותו של הישראלי עם גילה אלמגור. "החיים על פי אגפא" נחשב לאחד מסרטיו החשובים והמצליחים ביותר של דיין. כמו כן, הסרט זכה ב-9 פרסי אופיר והיה מועמד לפרס דוב הזהב בפסטיבל ברלין, שם זכה דיין בציון לשבח על הבימוי.

חולה אהבה משיכון ג1995 סרט קולנוע ישראלי לאחר יציאתו זכה הסרט להצלחה רבה ולביקורות משבחות. בטקס פרסי אופיר לאותה שנה גרף הסרט שמונה פרסים, בהם לשחקן הראשי, העריכה, הלחן (עבור אהוד בנאי), הפסקול, וכן התסריט, הבימוי והסרט עצמו, שלושתם הוענקו לגביזון עצמו ויקטור שחקנים:  משה איבגיאביגיל אריאלי

הכוכב הכחול סרט קולנוע ישראלי, אשר בוים על ידי הבמאי והתסריטאי גור בנטביץ', ויצא לאקרנים בשנת 1995. עם הזמן, הפך הסרט לסרט פולחןיוצרי הסרט מיצבו אותו כ"סרט שוליים", והוא זכה לפרסום מפה לאוזן ובאמצעות כרזות וסטיקרים בעלי אופי פיראטי ומחתרתי.

לילסדה – סרט קולנוע ישראלי, שיצא לאקרנים בשנת 1995.עם יציאתו זכה הסרט בביקורות משבחות הוא גרף את פרס "התסריט הטוב ביותר". והוא היה מועמד לפרס אופיר על הבימוי והתסריט שלו ואסתי זקהיים על תפקיד שחקנית המשנה.

קלרה הקדושה – וסרט קולנוע ישראלי משנת 1996 העלילה מתרחשת בשנת 1999, בעיירת פיתוח, שם נערה צעירה בשם קלרה (לוסי דובינצ'יק) זוכה לכוחות על-טבעיים שגורמים למהומות והתרחשויות בקרב סביבת העיירה, מנסה קלרה לבחור בין אהבת נעוריה, אדי טיקל (חליל אלוהב), ובין כוחותיה המסתוריים.

משהו טוטאלי 2000. קומדיה סאטירית המתרחשת בישראל, הולנד והודו, והוא מספר על שלושה חברים לשעבר, היוצאים להציל מהכלא בהודו, את אהבת חייהם שהסתבכה בעסקת סמים. במהלכו הוא מצייר את עולמם של התרמילאים הישראלים אחרי צבא, רבים מביניהם הזדהו עם אווירת החופש והסמים ועבורם הסרט הפך לסרט פולחן.

האסונות של נינה סרט קולנוע ישראלי בבימויו של שבי גביזוןשנת 2003. זכה באחד עשר פרסי אופיר, ובהם הפרסים לסרט הטוב ביותר, לבמאי הטוב ביותר ולשחקנית, שחקנית המשנה ושחקן המשנה הטובים ביותר, ובכך זכה בכמות הגדולה ביותר של פרסים במסגרת הטקס אי פעם. כמו כן זכה בפסטיבל הקולנוע ירושלים בפרס וולג'ין בקטגוריות הסרט, התסריט, הצילום והשחקנים.

סוף העולם שמאלה סרט קולנוע ישראלי, בבימויו של אבי נשר, 2004. הסרט הדרמטי-קומי מתאר את המציאות החברתית של אנשי עיירת עולים חדשים ישראלית בנגב ב-1968, דרך סיפור חברותן של שתי נערות, שרה טלקר (לירז צ'רכי), עולה חדשה מהודו הנמנית עם קהילת הבני ישראל (הודו), וניקול שושן (נטע גרטי), בת להורים יוצאי מרוקו שיר הנושא של הסרט בוצע על ידי נינט טייב.

מוכרחים להיות שמח סרט קולנוע ישראלי הסרט יצא לאקרנים בשנת 2005 בשנת יציאתו השתתף הסרט בטקס פרסי אופיר, וזכה בקטגוריות עיצוב התלבושות, העיצוב האמנותי,

מישהו לרוץ איתו סרט קולנוע ישראלי בבימויו של עודד דוידוף שיצא לאקרנים בשנת 2006. הסרט מבוסס על ספרו של דויד גרוסמן, "מישהו לרוץ אתו".סרט זה פתח את פסטיבל הקולנוע ירושלים בשנת 2006 והיה מועמד לשנים-עשר פרסי אופיר .

ביקור התזמורת סרט קולנוע ישראלי שזכה ב-8 פרסי אופיר ועלה לאקרנים בשנת 2007. זהו סרט הביכורים של הבמאי הישראלי ערן קולירין, שגם כתב את התסריט. הסרט זכה להצלחה ביקורתית ומסחרית גדולה בישראל ובעולם ואף גרף פרסים רבים בתחרויות בינלאומיות.

"איים אבודים" סרט קולנוע ישראלי של התסריטאי והבמאי רשף לוי, 2008. הסרט היה מועמד ל-14 פרסי אופיר, מתוכם זכה לבסוף בארבעה עלילת הסרט מתרחשת בתחילת שנות השמונים בכפר סבא, ומספרת את סיפורה של משפחת לוי, ובעיקר של שני בניה התאומים הלא-זהים המתאהבים באותה נערה.לדברי לוי, הסרט מבוסס בחופשיות על חוויות אישיות שלו ושל משפחתו מרובת הילדים.

ואלס עם באשיר  2008 – הוא סרט מונפש דוקו-דרמטי מלחמתי, בבימויו של ארי פולמן על מלחמת לבנון הראשונה. הסרט הוגדר על ידי יוצריו כסרט תעודה מונפש אך יש גם הסבורים כי נכון יותר להגדירו כעלילתי, נוכח הסצינות הסוריאליסטיות שבו . הסרט זכה בפרסים רבים ובהם "גלובוס הזהב", "פרס סזאר", "פרס אופיר" והיה מועמד ל"פרס אוסקר לסרט הזר הטוב ביותר". אפס ביחסי אנוש – 2014  קומדיה שחורה מככבות בו דאנה איבגי, נלי תגר ושני קליין..הסרט זכה בפסטיבל הסרטים טרייבקה ב"פרס הסרט הטוב ביותר" והבמאית קיבלה את "פרס הבמאית המצטיינת ע"ש נורה אפרון". זכה בשישה "פרסי אופיר": ב-13 באוקטובר זכה הסרט ב"פרס תא המבקרים לסרט הישראלי הטוב" של אותה שנה.