ברייאן כוכב עליון – סרטם של חבורת הקומיקאים הבריטים "מונטי פייטון" משנת 1979. סקר בריטי משנת 2006  קבע כי זהו סרט הקומדיה האהוב ביותר בכל הזמנים.

ספלאש – סרט פנטזיה-קומדיה רומנטית אמריקאית משנת 1984 בכיכובם של טום הנקס, דריל האנה, ג'ון קנדי, יוג'ין לוי ודודי גודמן. הסרט היה מועמד לפרס האוסקר עבור התסריט המקורי הטוב ביותר.

חופים – דרמה-קומית משנת 1988, בכיכובם בט מידלר, ברברה הרשי, ג'ון הרד, ג'יימס ריד, ספולדינג גריי ולייני קאזאן. עלילת הסרט מתארת את ידידותן המשתנה, המתפתחת וארוכת השנים של שתי נשים, האחת – זמרת מניו יורק, השנייה – עורכת דין מסן פרנסיסקו, על רקע מחלתה הקשה של אחת מהן.

נערה עובדת – סרט קומדיה רומנטית אמריקאי משנת 1988 בכיכובם של מלאני גריפית', האריסון פורד, סיגורני ויבר, אלק בולדווין וג'ואן קיוזאק.

ביג – הוא סרט קומי בכיכובו של טום הנקס שיצא לאקרנים ב-1988. הסרט זיכה את טום הנקס בפרס סאטורן.

מגנוליות מפלדה – דרמה קומית משובחת עטורת שחקניות: ג'וליה רובטרס, סאלי פילד, דולי פרטון, דריל האנה ושירלי מקליין 1989

מלחמת רוז ברוז – קומדיה שחורה משנת 1989, בבימויו של דני דה ויטו ובכיכובם של מייקל דאגלס, קתלין טרנר ודה ויטו עצמו, הוא מגולל את סיפורו של זוג עשיר, אוליבר וברברה רוז, שחייהם המשותפים מתחילים באהבה גדולה ובנישואים שנראים מושלמים – אך כשיחסיהם מידרדרים, הם נקלעים למאבק גירושין חריף ומר ללא פשרות על רכושם.

הנהג של מיס דייזי – סרט דרמה קומי אמריקני משנת 1989 בכיכובם של מורגן פרימן, ג'סיקה טנדי ודן אקרויד.

התעוררות – משנת 1990, בכיכובם של רובין ויליאמס ורוברט דה נירו, הסרט היה מועמד לשלושה פרסי אוסקר.

פורסט גאמפ – דרמה קומי, שיצא לאקרנים בשנת 1994  בכיכובו של השחקן טום הנקס הסרט היה מועמד ל-13 פרסי אוסקר, וזכה בשישה – כולל הפרסים לסרט הטוב יותר,לשחקן הטוב ביותר (הנקס), ולבמאי הטוב ביותר (רוברט זמקיס

ללכת עד הסוף – קומדיה בריטית שהוקרנה לראשונה ב-1997. עלילת הסרט עוסקת בשישה גברים מובטלים, מתוכם ארבעה שעבדו בתעשיית הפלדה, המחליטים להפיק מופע חשפנות גברי על מנת לגייס מספיק כסף כדי שיוכלו לעבור למקום אחר, ועל מנת שגאז (הדמות הראשית) יוכל לראות את בנו.

המופע של טרומן –  סרט קולנוע דרמטיקומי שבו מגלה אדם שחייו מצולמים לסדרה בלי ידיעתו. לאחר שהוא מגלה זאת, חברת ההפקה מנסה לתקן את המצב בכל דרך אפשרית, אך הדבר לא עוזר לו להיפטר מן הפרנויה שפיתח, אשר הורסת את חייו. הסרט, שיצא לאקרנים בשנת 1998,  בכיכובו של ג'ים קארי, אשר זכה בפרס גלובוס הזהב על תפקידו

נוטינג היל – סרט קומדיה רומנטית המתאר מערכת יחסים בין מוכר ספרים אלמוני לשחקנית קולנוע מפורסמת. הסרט יצא לאקרנים ב-1999 והיה אחד המצליחים באותה שנה. בסרט מככבים יו גרנט, וג'וליה רוברטס.

מיס סנשיין הקטנה – 2006 – קומדיית אינדי מקורית המתארת מסע משפחתי בפוקלסוואגן רעועה לתחרות מלכת יופי לילדות. טוני קולט, גרג קיניר, אלן ארקין וסטיב דארל במפגן משחק מרגש.

ג'ונו –  סרט דרמה-קומי שיצא בדצמבר 2007, הסרט, שהופק בתקציב נמוך, זכה להצלחה קופתית, להערכת המבקרים, זכה בפרס אוסקר לתסריט המקורי הטוב ביותר, והיה מועמד במספר קטגוריות נוספות, לרבות הסרט הטוב ביותר.

ויקי כריסטינה ברצלונה הוא סרט קולנוע משנת 2008, דרמה קומית רומנטית, בבימויו של וודי אלן. הסרט הוצג לראשונה בפסטיבל הקולנוע בקאן של שנת 2008. זכה בפרס גלובוס הזהב לסרט הקומי הטוב ביותר של שנת 2008. פנלופה קרוז זכתה בפרס באפט"א ובפרס אוסקר לשחקנית המשנה הטובה ביותר עבור השתתפותה בסרט.

500 ימים עם סאמר 2009 עם מחוות קולנועיות לאינגמר ברגמן, פרנסואה טריפו, וודי אלן, זאק דמי, מרסל מרסו ו"הבלון האדום הסרט עוקב אחרי צעיר המאמין באהבה המתאהב בבחורה שלא מאמינה באהבה, בקיצור" 500 ימים עם סאמר" הוא הסרט הרומנטי הטוב ביותר של השנה ואולי של העשור.