סרטי זכרון

סרט זיכרון

סרט זיכרון (קליפ הנצחה)

החיים הם מעגל שמתחיל ומסתיים – אך הוא יכול להמשיך גם לאחר ה"סוף". הנצחתו של אדם יקר לנו שהלך לעולמו יכולה להיות בעלת משמעות רבה, עבורנו ועבור הדורות הבאים. ייתכן שמדובר באם ובאב שהקימו את המשפחה; אולי מדובר במנהל/מקים החברה – כך או כך, בוודאי מדובר באדם שהביא לעולם ערך נצחי, שיוותר על פני הארץ גם אחרי מותו הפיסי, שהרי חיים הרוחניים יישארו כאן לנצחי נצחים.

קליפ הנצחה (או: סרט זיכרון) הם כלי מודרני לזכירת חייו של אדם ומפעל חייו. מובן שקיימות אסופות של תמונות, קבצי מסמכים ועדויות שונות לגבי אותו אדם ועבודת חייו; קליפ הנצחה מהווה תקציר מרגש המכיל את תמצית חייו של אדם והערכים שהביא לעולם הזה – שיוכל להיות מוצג בכנסים ובערבי זיכרון לכבודו.

קליפ הנצחה יכול להיות במבנה כרונולוגי, למשל – תמונות משנותיו המוקדמות של האדם המונצח, מלוות בכתוביות מתאימות ומשולבות בסיפורים וראיונות עם מכרים וחברי משפחה, המעניקים את נקודת המבט הייחודית שלהם כלפי האדם. מובן שניתן יהיה לשלב גם פסקול / קטעי מוסיקה מתאימים.

תהליך הכנת קליפ הנצחה / סרט זיכרון

קבלת חומרים: חומרי גלם לסרטון יכולים להגיע כתמונות ו/או קטעי וידאו של האדם המונצח, ותיעודים שבוצעו באירועים/פעילויות/טיולים.         

קביעת פסקול מוסיקלי: כדאי לבחור בקטעי מוסיקה המייצגים את האדם המונצח בקליפ, או בסגנון מוסיקלי שהיה אהוב או מועדף עליו. תוכלו לבחור מראש את קטעי המוסיקה שישולבו בקליפ; עם זאת, במידה שאין ברשותכם מוסיקה מועדפת, נשמח לסייע לכם בבחירה.

עריכה: עריכה, עיבוד, סידור ויצירה של הקליפ – אותו תוכלו להקרין בערבי זיכרון, או בכל זמן בו תחפצו.

סרטון מרגש לכבודו ולהנצחתו של אדם יקר יזכיר לכם תמיד את פועלו ואת תרומתו.

לשיחת ייעוץ חינם השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם