סרטי זכרון

סרט זיכרון

סרט זיכרון (קליפ הנצחה)

החיים הם מעגל שמתחיל ומסתיים – אך הוא יכול להמשיך גם לאחר ה"סוף". הנצחתו של אדם יקר לנו שהלך לעולמו יכולה להיות בעלת משמעות רבה, עבורנו ועבור הדורות הבאים. ייתכן שמדובר באם ובאב שהקימו את המשפחה; אולי מדובר במנהל/מקים החברה – כך או כך, בוודאי מדובר באדם שהביא לעולם ערך נצחי, שיוותר על פני הארץ גם אחרי מותו הפיסי, שהרי חיים הרוחניים יישארו כאן לנצחי נצחים.

קליפ הנצחה (או: סרט זיכרון) הם כלי מודרני לזכירת חייו של אדם ומפעל חייו. מובן שקיימות אסופות של תמונות, קבצי מסמכים ועדויות שונות לגבי אותו אדם ועבודת חייו; קליפ הנצחה מהווה תקציר מרגש המכיל את תמצית חייו של אדם והערכים שהביא לעולם הזה – שיוכל להיות מוצג בכנסים ובערבי זיכרון לכבודו.

קליפ הנצחה יכול להיות במבנה כרונולוגי, למשל – תמונות משנותיו המוקדמות של האדם המונצח, מלוות בכתוביות מתאימות ומשולבות בסיפורים וראיונות עם מכרים וחברי משפחה, המעניקים את נקודת המבט הייחודית שלהם כלפי האדם. מובן שניתן יהיה לשלב גם פסקול / קטעי מוסיקה מתאימים.

תהליך הכנת קליפ הנצחה / סרט זיכרון

קבלת חומרים: חומרי גלם לסרטון יכולים להגיע כתמונות ו/או קטעי וידאו של האדם המונצח, ותיעודים שבוצעו באירועים/פעילויות/טיולים.         

קביעת פסקול מוסיקלי: כדאי לבחור בקטעי מוסיקה המייצגים את האדם המונצח בקליפ, או בסגנון מוסיקלי שהיה אהוב או מועדף עליו. תוכלו לבחור מראש את קטעי המוסיקה שישולבו בקליפ; עם זאת, במידה שאין ברשותכם מוסיקה מועדפת, נשמח לסייע לכם בבחירה.

עריכה: עריכה, עיבוד, סידור ויצירה של הקליפ – אותו תוכלו להקרין בערבי זיכרון, או בכל זמן בו תחפצו.

סרטון מרגש לכבודו ולהנצחתו של אדם יקר יזכיר לכם תמיד את פועלו ואת תרומתו.